jak pracuji

Jan David

lidský průvodce rozvojem osobní síly

Známe relaxační i bojové rituály, čajové a kávové rituály… Mají jedno společné. Silný osobní prožitek během samotného dění a v návaznosti další přesah – do uvolnění, pro posilnění. V sauně se zastavíme, zahřejeme, zledovíme, doprožijeme. Pro zdraví.

 

Od pradávna ale lidstvo využívá i hlubší rituály, které mají vliv nejen na uvolnění těla a mysli. Zejména přechodové a iniciační rituály podporují rozvoj osobní síly a integraci sebepoznávání v různých oblastech a etapách života. Protože to dává smysl.

 

Rituál neznamená magické kejkle, nabízí ale hluboké osobní prožitky mimo rámec všednosti. Stává se jedním ze základních kamenů osobnosti a následně má vliv na další život. Zvu vás do prostoru, do vašeho prostoru, zahořet a povstat z popela.

 

Provázím lidi v období životních změn. Pro někoho je to posun ke šťastnějšímu partnerství (ať už ukončením starých vztahů nebo vstupem do nového), pro jiného pracovní přesun nebo začátek nového projektu, může to být čas na dozrání velkého rozhodnutí.

 

Tvář celého procesu si určujete svojí osobní historií, vlastním rozhodnutím a záměrem. Co potřebujete? Díky spolutvoření rituálu v přípravném setkání se předem seznámíte s formou a velkou částí obsahu. Potrvá váš rituál půl dne, den, delší čas?

 

Životní zkušenosti považované za těžké, špatné a mnohdy kruté, nám pomáhají růst díky jejich překonání a zpracování. Rituál je rozhodnutím a činem, obsahuje přítomné a zodpovědné postavení se do vlastní síly i chvíle “Nevím”. A pak… Aha, tak já vím!

 

Vše se nám může na první pohled dařit, přesto se můžeme cítit lépe. Pro celistvý rozvoj osobnosti pořádám individuální i skupinové rituály v přírodě, mužské a mužsko-ženské kruhy ve městě, a prožitkový relax v zejména lesních krajinách.

 

Jestli vás tento text oslovuje, oslovte mě. Nezávazně poptejte svá přání. Nabízím cestu srdcem, jejíž součástí je rozum a kritické myšlení. Důraz kladu na prožívání tělem. Neudělám nic za vás. Budu vám ale po boku, abyste vše zvládli sami a vyrostli.

 

Konec řečí, teď je míč na vaší straně hřiště.

Svatba pro mě hodně znamená. Chtěl jsem, aby měla hloubku a splnila svůj účel. Naplánovali jsme tedy se svou milou nejen svatební obřad v Praze na Staroměstské radnici, ale hned na druhý den i svatební rituál na oblíbeném místě v Podkrkonoší s našimi blízkými. Dava jsme si vybrali na doporučení kamaráda jako facilitátora tohoto neformálního venkovního obřadu v kruhu zhruba šedesáti hostů i následného programu během rautu.

Dav nám pomohl připravit se předem během řady setkání, podpořil nás svou empatií, zájmem, iniciativou i humorem. Zpětně to vnímám tak, že pro nás vytvořil během rituálu prostor, kde jsme mohli být sami sebou, kde jsme si mohli dovolit otevřít svá srdce a říci své Ano naším osobitým způsobem. Podobný prostor Dav dokázal vytvořit a udržet i během rautu a zábavného programu se stovkou hostů. After-párty vedl citlivě, empaticky a přitom energicky a s humorem. Cítil jsem, že tam byl pro nás. Co víc si přát… Dave díky!

David, RITUÁL svatební