jak pracuji

Jan David

lidský průvodce osobními příběhy

 

Provázím lidi v období životních změn.

Kombinuji zkušenosti 15 let v oblasti osobního seberozvoje a 20 let práce v médiích – od reportéra, přes editora po šéfredaktora. Dnes jsem redaktor a editor na volné noze, neviditelný blogger, prožitkový průvodce jednotlivců i skupin a pořadatel rituálů.

 

Přítomně, živě a prožitkově pracuji s příběhem každého člověka, s jeho prožíváním, pohledy na svět. Nejsem terminátor ukončující nechtěné, ale propojovač nabízející růst na základě osobní historie. Nabízím:

 

  • putování krajinou vnější i vnitřní, skrze odstupy i vhledy, skrze prožívání, když potřebujete své opravdové odpovědi – bonus: audiozáznam rozhovoru s vámi jen pro vás (na váš mobil)

 

  • kruhy sdílení s councilem a fyzickými aktivitami, pro uvolnění, provětrání, zaměření se na téma a pro natankování energie. Zejména v Praze na Vyšehradě a v Braníku. V době covidu? Možná už brzy.

 

  • rituály v přírodě i ve městě, které mají daleko k magickým kejklům. Jde o vytvoření mostu mezi starým a novým, o dopřání si nádechu. Je možné vyrůst a vyzrát na každodennost v souladu se svou duší.

 

  • dočista relax s využitím tradičních nástrojů duchovních kultur (buben kvůli vibracím, zvonky, svíčky, vykuřovadla…) a s podporou nemasážního, nesexuálního dotyku dosycujícího potřebu lidské blízkosti / ve vašem prostoru

 

Vždy jde o lehké i hluboké osobní prožitky mimo rámec všednosti. Tvář celého procesu si můžete určovat vlastním rozhodnutím a záměrem. Důraz kladu na bezpečí, jasnost a otevřenost. Nabízím cestu srdcem, rozumem, tělem i duší. Máte mě po boku, abyste vše zvládli sami a vyrostli.

Svatba pro mě hodně znamená. Chtěl jsem, aby měla hloubku a splnila svůj účel. Naplánovali jsme tedy se svou milou nejen svatební obřad v Praze na Staroměstské radnici, ale hned na druhý den i svatební rituál na oblíbeném místě v Podkrkonoší s našimi blízkými. Dava jsme si vybrali na doporučení kamaráda jako facilitátora tohoto neformálního venkovního obřadu v kruhu zhruba šedesáti hostů i následného programu během rautu.

Dav nám pomohl připravit se předem během řady setkání, podpořil nás svou empatií, zájmem, iniciativou i humorem. Zpětně to vnímám tak, že pro nás vytvořil během rituálu prostor, kde jsme mohli být sami sebou, kde jsme si mohli dovolit otevřít svá srdce a říci své Ano naším osobitým způsobem. Podobný prostor Dav dokázal vytvořit a udržet i během rautu a zábavného programu se stovkou hostů. After-párty vedl citlivě, empaticky a přitom energicky a s humorem. Cítil jsem, že tam byl pro nás. Co víc si přát… Dave díky!

David, svatba