jak pracuji

Jan David

lektor lidského seberozvoje pracující s rituály

Objev století!
Senzace na první pohled. Existuje truhla, která skrývá zdroje lásky, zdraví, radosti a štěstí. Kde ji hledat? Kdekoliv. Kde ji skutečně objevit? V sobě. Každý jsme živou pokladnicí v úrovni bio, do které od narození ukládáme… přesvědčení o světě, první lásky, přehmaty, úspěchy.

Co je poklad?
To je náš životní obsah, potenciál, talenty. Naše kouzelná truhla je plná příběhů, pohádek, hororů i snů. Radosti i bolesti. Plné otevření najednou ale bývá nežádoucí – když je světla moc, zase nevidíme nic. Nic moc. Ani stíny. Nevidět a neznat svůj obsah je neúctou k sobě a blokování sebe sama.

Náš život
doma, v práci, ve volném čase… Jak se máme? Co před sebou tajíme? Co ani nechceme vědět? A co si v životě přejeme a plníme? To vše je propojené. Skrze rituály objevujeme, ovlivňujeme a oslavujeme, kdo jsme a kdo můžeme být. Díky rituálům se otvírají nové možnosti.

Kde je klíč?
Každý jsme pokladnicí, zámkem i klíčem. Rituál je vstupní branou k propojení těch svých částí, na které v aktuální etapě života chceme dát důraz. Rituál přináší péči, poznání, rozvoj a odkrytí dalších zdrojů. Rituál znamená dobrodružné převzetí zodpovědnosti za obsah své truhly i nové úrovně svobody.

Kde je pravda a kde iluze? Dopřejte si respekt, lásku, vyslyšení.

Zdravím vás v roli lidského průvodce.

Srdečně Dav

Svatba pro mě hodně znamená. Chtěl jsem, aby měla hloubku a splnila svůj účel. Naplánovali jsme tedy se svou milou nejen svatební obřad v Praze na Staroměstské radnici, ale hned na druhý den i svatební rituál na oblíbeném místě v Podkrkonoší s našimi blízkými. Dava jsme si vybrali na doporučení kamaráda jako facilitátora tohoto neformálního venkovního obřadu v kruhu zhruba šedesáti hostů i následného programu během rautu.

Dav nám pomohl připravit se předem během řady setkání, podpořil nás svou empatií, zájmem, iniciativou i humorem. Zpětně to vnímám tak, že pro nás vytvořil během rituálu prostor, kde jsme mohli být sami sebou, kde jsme si mohli dovolit otevřít svá srdce a říci své Ano naším osobitým způsobem. Podobný prostor Dav dokázal vytvořit a udržet i během rautu a zábavného programu se stovkou hostů. After-párty vedl citlivě, empaticky a přitom energicky a s humorem. Cítil jsem, že tam byl pro nás. Co víc si přát… Dave díky!

David, RITUÁL svatební