Single Blog

Hotovo! Kniha JÁ, MUŽ má i svůj web

“Brzy ráno při východu slunce odešla další skupina mužů s krosnami na zádech do lesů hledat svou vizi. Každý z nich bude sám čtyři dny a čtyři noci. Mají u sebe jenom to nejdůležitější k přežití, plachtu a pitnou vodu. Mobily, hodinky, jídlo zůstávají v táboře… To je začátek čerstvé knihy rozhovorů s názvem JÁ, MUŽ.

Dal jsem dohromady 300 stran rozhovorů o mužské cestě, hledání vize a lásce k životu. Díky Mužskému kruhu, Zdenkovi Weberovi a Václavovi Němečkovi, kteří sdílejí…všechno. Ptal jsem se, hodiny a hodiny, v přírodě. Struktura knihy v pevné vazbě je založena na obsahu jejich ročního seberozvojového výcviku Mužská síla, kde také vznikala.
.
.
.
KNIHA je v předprodeji
do 7. května 2019 za cenu včetně dopravy
na webu: knihajamuz.cz
.
.
.
moje PŘEDMLUVA

Něco v této knize ti může být velmi blízké, milý čtenáři. Budeš to ty sám, když si dovolíš uvolněné čtení bez automatického hodnocení. Nejde totiž primárně o to, co je výcvik Mužská síla, který je pojítkem celého příběhu, ale o to, kdo jsi právě ty. Všimni si při obracení stránek, jak se ti dýchá. A nechej v sobě zrát, co začne klíčit. Ať už to budou emoce nebo myšlenky.

“Pro začátek rád napíšu, proč jdu do tvorby knihy. Jednoduše. Věřím ve výsledek, cítím smysl obsahu knihy, aniž bych v tuto chvíli znal její konkrétní podobu.” Tato slova jsem napsal Zdeňkovi a Václavovi, když mě před lety oslovili s nápadem. Vnímal jsem už tehdy, že kniha není určena jen mužům, naopak. Svým záměrem patří stejně tak ženám – partnerkám, matkám i dcerám. Vnímal jsem, že můžeme dát dohromady něco, co bude nikoliv ozvěnou života, ale samotným životem v přímém přenosu. Inspirace, jak si tvořit vlastní návody pro život.

Já, muž. Nechal jsem se při výběru názvu inspirovat slavnou sci-fi knihou Já, robot od Isaaca Asimova. S přáním, abychom se v moderním světě nestávali naprogramovanými roboty, ale rozvíjeli se jako cítící lidé. Rozhovory v této knize jsou plné lidskosti, poznávaných i překonávaných strachů, růstu chlapů jdoucích svou cestou, kteří podporují ostatní svými projekty. Když jsem začal tuto knihu tvořit, pracoval jsem jako šéfredaktor deníku Metro. Ale nyní, když čtete tyto řádky, nabízím něco jiného. Dnes dělám živé rituály jako podpůrné strategie životní rovnováhy. Pokud při čtení ucítíte cokoliv, pomáhá kniha plnit svůj účel. Stejně jako výcvik Mužská síla pomáhá objevovat, kdo skutečně jsme.

“Táto, to bude opravdová knížka?” ptá se mě dcera Ela (6). No jasně, opravdová. A tady máš navždy černé na bílém: “Eli, mám tě moc rád. Táta.”

Milý čtenáři, užij si knihu, Jejímu čtení věnuješ část svého jedinečného života. Čteš knihu, ale objevuješ sebe. Dnes je dobrý den na život.

Jan David

mentor a tvůrce Ritualista.cz

Více o knize, včetně vydatné ukázky ke stažení zdarma, na webu: knihajamuz.cz

Comments (0)

vložte komentář